Cena bitcoinov: Výkivy kryptomien v období brexitu

Cena bitcoinu vzrástla za posledných 24 hodín v dôsledku globálnej hospodárskej a geopolitickej neistoty.

Bitcoin stúpol cez noc na 10 000 dolárov, čím sa vrátil späť k svojmu maximu, ktorý klesol po bleskovom poklese koncom augusta. Zvyšovanie cien zaznamenali aj iné hlavné kryptomeny, vrátane ethereum a ďalšich altcoínov.

6-percentný nárast voči americkému doláru predstavoval takmer 10% zisky voči libre po nepokojoch okolo Brexitu.

Cena bitcoinu

Zdroj: relife.sk

Analíza bitcoinov

Analytici trhu v minulosti predpovedali, že bitcoiny dosiahnu rekordné maximá, ak Spojené kráľovstvo opustí Európsku úniu bez dohody.

Dnes sa pozornosť zameria na vývoj Európy a Brexitu vo Veľkej Británii, ako aj na prehĺbenie krízy v Argentíne. Po sviatku pracovných dní v USA sú všetky trhy otvorené a môžeme očakávať nárast objemu v tom, čo je zvyčajne najrušnejším obchodným mesiacom roka.

Spojené kráľovstvo je pripravené opustiť Európu 31. októbra 2019, tento dátum by sa však mohol predĺžiť, ak by parlament hlasoval za ukončenie bez dohody.

Cena bitcoinu je notoricky volatilná, ale zaznamenala stály nárast svojej ceny v priebehu celého roka 2019. Cena sa od začiatku roka takmer zdvojnásobila, stále však zostáva ešte dlhá cesta k rekordnej cene takmer 20 000 dolárov, ktorú dosiahla koncom roku 2017.

Niektorí investori dokonca začínajú považovať kryptomenu za aktívum bezpečného raja, podobné aku u zlata. A to vďaka stále nestabilnejšej globálnej ekonomike.

Zdroj: Indy

 

Dôležité upozornenie pre čitateľov

Informácie uverejnené v článku na indy.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Hoci sa venujeme téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. Portál indy.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

Autor/kurátor |2019-09-05T10:52:48+02:0028 júl, 2019|Technológie|