Najlepšia kuchárka pre študentov

Byť študentom na intráku nemusí hneď znamenať každý večer špagety s kečupom. S týmito receptami si budeš môcť vychutnať pohodlie domova kdekoľvek budeš študovať.

Ak sa chystáš vyletieť z hniezda a začať žiť študentský život, mal by si sa dobre vybaviť receptami, aby si mohol vytvoriť svoje pohodlie domova kdekoľvek budeš a to nie len sebe ale aj priateľom.

Kucharka pre študentov

Iste mi dáš za pravdu, že na študovanie kuchárok nebudeš mrhať časom, keď ťa čakajú iné knihy a skriptá. Kuchárky v knižnej podobe preto vynechám. Recepty určené pre študentov, tak tých je veľa, ale vyberal som tu pravú, ktorá ti poskytne pomoc bez toho, aby si sa uchýlil k špagetám s kečupom alebo iným jedlám, ktoré aj tak nemajú dostatok bielkovín a vlákniny, ktoré potrebuješ. Dostať do seba energiu k štúdiu nemusíš vždy len energeťákom. Dobré a výživné jedlo je lepšie.

Recepty pre študentov nájdeš na www.mobkitchen.co.uk a neboj, sú tam aj recepty pre vegetariánov.

Ako študent bol autor Ben Lebus frustrovaný nedostatkom zručnosti a záujmu svojich spolubývajúcich o varenie.  Pustil sa teda do vymýšľania jedál hodných pre reštaurácie pre svojích štyroch priateľov za cenu jedného jedla čo by dal v rešturácii. A tak sa zrodil jeho blog a kanál MOB Kitchen. Recepty sú ideálne skôr pre skupinové varenia ako len pre jednotlivca. Samozrejme je to na dohode. Ty môžeš navariť a ostatné nepríjemné činnosti ako umyvanie riadu môžeš nechať na nich. 🙂 Mám vyskúšané naozaj to funguje.

Keďže veľa z vás sa viac zaujíma o šport, výživu a čas trávený s priateľmi, rad pomôžem v oblasti varenia, ktoré ťa ekonomicky nezrujnuje, je jednoduché a rýchle.

Tieto suroviny sú základ pre mnohé jednoduché recepty.

Za predpokladu, že máš základné ingrediencie ako je olej, korenie a soľ – budeš potrebovať ešte tieto univerzálne suroviny.

  1. Bujónové kocky – 0,70 EUR (zeleninový bujón vhodný na dusené mäso, polievky a pre chuť do cestovín a ryže)
  2. Oregano – 0,80 EUR (používa sa v šalátoch a marinádach. Stredomorské jedlá)
  3. Chilli korenie – 0,90 EUR (pre závislých na chilli)
  4. Kmín – 0,85 EUR (používa sa v mnohých mexických, indických a afrických jedlách. Veľmi univerzálne)
  5. Sójová omáčka – 1,20 EUR (dresingy a veľa ázijských receptov)
  6. Ocot – 0,90 EUR (tajná prísada vo vašich obľúbených omáčkach, okrem iného odstraňuje kameň z konvice)
  7. Konzervované paradajky – 0,70 EUR (polievky, dusené mäso, cestoviny. Talianská kuchyňa)
  8. Konzervované fazule – 0,70 EUR (pridaš takmer do akéhokoľvek jedla)
  9. Ryža – 0,80 EUR (perfektná príloha)
  10. Cestoviny – 0,50 EUR (receptov na tisíce spôsobov)

Ak máš recept, ktorý odporúčaš a vyskúšal si ho, tak nám ho pošli a pridáme ho do článku.

Autor: Petreeme

Môžeš nám veriť inak by sme to v článku neodporúčali. Niekedy zarobíme províziou za recenziu od predajcov, ale nikdy nedovolíme ovplivniť výber, ktorý je tvorený testovaním v reálnom svete a odbornými radami. Príjmy, ktoré máme z recenzovania – samozrejme iba tie, ktoré zverejníme pomáhajú financovať portál indy.sk. Publikujeme články, ktoré nás zaujímajú, oblasti života, ktoré ssú dôležité a odporúčame produkty, ktoré máme skutočne vyskúšané, a ktorým veríme.

Autor/kurátor |2019-09-06T19:39:13+02:0028 júl, 2019|Jedlo|