Top talianske reštaurácie

Viem ti poradiť kde v Bratislave ísť na obed alebo na večeru. Vyskúšal som talianské reštaurácie, ktoré som vyskúšal a môžem odporúčať.

Taliansko ako krajinu milujem ale jeho kuchyňu viac. Po návrate z ciest mi vždy chyba na Slovensku kúsok talianska. Pochádzam zo Žiliny a aktuálne žijem v Bratislave. A aj keď mám na dosah až tri letiská, nezvyknem ísť na večeru do Neapola alebo na Sicíliu.

Aj napriek tomu, že viem variť talianske jedla, občas si človek zaslúži byť rozmaznávaný a lenivý. Rád preto z času na čas vybehnem do reštaurácie sám alebo s priateľmi.

Vyskúšal som mnohé talianske reštaurácie na Slovensku. Pripravil som pre teba zoznam tých reštaurácií, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť.

Niektoré z nich majú menšie hodnotenie. Vysvetlím neskôr.

V Bratislave je niekoľko talianskych reštaurácií, ktoré patria buď skutočným Talianom, šéfkuchár je Talian alebo kombinácia oboch.

Talianske reštaurácie v Bratislave

Basilico (Dunajska 25)

Je to Pizzeria Napoletana/Ristorante Italiano. Určite si pocuhtíš na pravej Neapolskej pizzi, ktorej cesto kvasí až 48 hodín. Prostredie reštaurácie je elegantné a príjemné. Reštaurácia je len 10 minút od autobusovej stanice a 6 minút od SNP. Ak uvažujete o večeri, odporúčam rezervovať skôr.

U Taliana / Sapori Italiani ()

Obsluha ma sklamala dvakrát po sebe. Je to ich slabšia stránka. Jedlo je tu ale perfektné. Pizza 4 formaggi iná ako ju poznáte a vrelo odporúčam.

Luna Rossa

– pasta perfektná aj Pizza.

Ristorante Italiano da Cono

 

Nebudem sa tu hrať na Gordona Ramsayho alebo Zdenka Pohlreicha. Viem čo je dobré jedlo a ako má chutiť. Preto ti odporučím reštaurácie, kde môžeš zavolať priateľov a z jedla nebudú sklamaní. Budeš mať istotu, že tam naozaj varia. Nemam rád ak sa v kuchyni skladá puzzle z polotovarov a používajú chemické zmesky. Reštaurácie, ktoré odporúčam hodnotím maximálne jednou hviezdičkou. Jednou hviezdičkou. Prečo by mala zlá reštaurácia dostať jednu zo stupnice piatich hviezdičiek? Som presvedčený, že ny nemala dostať žiadnu.

Dobre sa dá najesť aj v reštaurácií, ktorá má 3 alebo 4 hviezdičky. Absentovať tam totiž môže napríklad obsluha, ale naopak kvalita jedla môže byť výborná. Hodnotenie je v dnešnej dobe dosť subjektívne. Pri reštaurácií je u mňa dôležitých 5 faktorov ale do hviezdičky premietnem 3. Chuť jedla, čistota a obsluha.

Moje hodnotenia sú založené na jednej hviezdičke, ktorá je buď zlatá, strieborná alebo bronzová.

Zlatá hviezdnička: takéto značenie má taká reštaurácia, kde je jedlo vynikájúce a pripravené z kvalitných surovín, obsluha milá a pozorná. Samozrejme v takejto reštaurácii je všetko dokonalé čisté: poháre, príbory a stôl.

Strieborná hviezdička: takéto značenie má taká reštaurácia, kde je jedlo vynikájúce a pripravené z kvalitných surovín. V takejto reštaurácii je všetko dokonalé čisté: poháre, príbory a stôl. Na stole nie sú žiadne zbytočné veci ako propagačné kartičky od dodávateľov nápojov či zákuskov – jednoducho čistý stôl. Absentuje tu ale kvalita presonálu/obsluhy. Výraz v obsluhe naznačuje, že ich to nebaví. Stáva sa, že ťa obsluhuje na striedačku vždy niekto iný – pytajú sa spravidla to isté, dlho čakáte na jedálny lístok alebo platenie a zamieňajú si objednávky.

Bronzová hviezdička: takéto značenie má taká reštaurácia, kde je jedlo vynikájúce a pripravené z kvalitných surovín. Absentuje tu ale kvalita presonálu/obsluhy. Výraz v obsluhe naznačuje, že ich to nebaví. Stáva sa, že ťa obsluhuje na striedačku vždy niekto iný – pytajú sa spravidla to isté, dlho čakáte na jedálny lístok alebo platenie a zamieňajú si objednávky. V takejto reštaurácii sa sem tam stane, že nie je všetko dokonalé. Pri pohároch a príboroch sa stane, že neskontrolujú dôkladne či sú čisté a dostanu sa až k vám. Môže sa stať, že poháre su viditeľne opotrebované (poškriabané, poškodené).

Článok budem priebežne aktualizovať podľa toho či sa niečo zmení v kvalite alebo ak pribudne reštaurácia, ktorú môžem odporučiť.

Zdroj: relife.sk
Autor/kurátor |2019-09-05T09:00:07+02:0026 júl, 2019|Jedlo, TOP7|